0541 358 51 61
7/24 Gezici Servis

Kombi Nasıl Çalışır

Kombiler, şofben ve kalorifer görevini tek başına gerçekleştiren cihazlardır. Kombilerin temel görevi sıcak su kullanımını sağlamaktır. Eğer kombi kış ayarındaysa petekleri ısıtma görevini üstlenir. Öncelikli görevi sıcak su sağlamak olduğu için, kombiler açıkken sıcak suyu kullandığınızda petekleri bırakır ve suyu ısıtır.

Kombilerin önceliklerinin su olması kışın sıcak su kullandığınızda evin soğuyacağı anlamına gelmez. Çünkü kaloriferi ısıtmasa bile ev hemen soğuyacak değildir. Yalnızca uzun süre su kullanımında böyle bir problem yaşanabilir. Genellikle bu durumu hisseden olmamıştır. Tüp gaz ya da doğal gaz ile çalışan kombilerin iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; bacalı kombi ve hermetik kombidir. Bacalı kombi, evden aldığı havayla gazı birleştirerek yanmış atık gazı bulunduğunuz binanın bacasından dışarı atar.

Bacalı kombi kullanıyorsanız, binanızın bacasından atık gazı dışarıya çıkartmalı ve evinizi mutlaka havalandırmalısınız.Hermetik kombiler de böyle bir sorun yoktur. Atık gazı kendisi atabilmektedir.


 

Bağlantılar